Zapytaj Polkomtel czy założył Ci teczkę. I jakie haki na Ciebie zebrał.

Tak – raport, o którym pisze tygodnik „NIE” w swoim piątkowym wydaniu dotyczy mojej osoby. I powiem Wam, że jego naoczne przeczytanie wywołuje wstrząs. Nie taki afektowany, ale autentyczny wstrząs spowodowany tym co tam jest napisane.  I jak napisane. Jednak wielu z Was zbulwersowanych samym faktem inwigilacji schodzi w dyskusjach trochę na manowce.  Bo to nie tylko mnie Polkomtel (razem z Krukiem) szpiegował i nie samo szpiegowanie jest w tym najgorsze lecz jego szeroki zakres i… cel!
A celem tym było znalezienie haków, którymi można by kogoś [w tym raporcie: mnie] skompromitować  (lub tym grozić?). Ponadto jego zakres był przeogromny –  szpiegowane były także inne osoby, w tym nie będące w ogóle klientami Polkomtela. Nie trzeba więc wcale korzystać z jego usług by dostąpić zaszczytu „założenia teczki” przez Polkomtel.
Ta informacja w raporcie – że jest to jeden z wielu podobnych –  jest niezwykle istotna. Można sobie bowiem postawić ważne pytania: których biznesmenów, polityków, sędziów, prokuratorów czy wreszcie zwykłych zjadaczy chleba Polkomtel szpiegował wcześniej?
I na których znalazł haki?
Pamiętajmy, że poza wysługiwaniem się Krukiem w prowadzeniu działań operacyjnych w terenie, dysponuje on  także innymi wrażliwymi danymi: bilingami, w tym miejscami logowania się numeru – które w moim przypadku przekazał Krukowi – ma dostęp do treści SMSów, a także prowadzonych rozmów (jest wielce prawdopodobne, że wszystkie są rejestrowane, a jeśli nawet nie są to przecież wybrane mogą być bez kłopotu podsłuchiwane).  Oficjalnie nie ma prawa do tych danych w ogóle zaglądać, ale od dawna wiadomo, że to robi.  Teraz wiadomo także, że przekazuje je innym podmiotom! Komu jeszcze oprócz Kruka?

I chyba nie trzeba mówić co można zrobić z takiego materiału ukręcić jeśli ktoś jest nieostrożny a ma coś za uszami lub wstydliwego (np. chorobę) czy choćby wymagającego dyskrecji tudzież zachowania cennej (kasa) tajemnicy.

Tak więc – lepiej sprawdź w Polkomtelu co już na Ciebie zebrali, czym zaczytują się jego pracownicy na Twój temat i gdzie Ci mogą wsadzić kija w szprychy.  Ani się obejrzysz!

p.s.
Temat oczywiście rozwinę, zapodam raport – Raport szpiegowski Kruka na zlecenie Polkomtela – czemu i Wy nie macie się pośmiać z bzdur jakie tam wypisali na mój temat?
Najpierw jednak muszę trochę ochłonąć i może nawet pogadać z adwokatem bo sprawy tej oczywiście tak nie pozostawię.

4 myśli na temat “Zapytaj Polkomtel czy założył Ci teczkę. I jakie haki na Ciebie zebrał.

  1. Sugeruję abyś jak najdłużej nie ujawniał danych swojego adwokata. Kontaktuj się z nim za pomocą niezarejestrowanej karty prepaid, nowego aparatu (nowy IMEI) i innego najlepiej zagranicznego adresu e-mail. Każde pismo podpisuj osobiście. Być może wtedy „Krzyżacy” i „Ptaki” będą miały problem z szybkim zlokalizowaniem i dotarciem do celu z propozycją nie do odrzucenia. Kto wie czy na twojego adwokata też nie ma raportu? Z resztą nawet jakby nie było, to jaki jest problem żeby znowu wynająć szpicli, którzy prędzej czy później znajdą haki. Wystarczy, że taki adwokat lubi się od czasu do czasu zabawić na boku, albo ma kochankę/kochanka? Wtedy takim materiałem zamyka mu się usta, albo nawet przekonuje do działania przeciwko tobie.

    Wczoraj rozmawiałem ze znajomym będącym w środku. Okazuje się, że sporo pracowników (z problemami z dostępnością tytułu w kioskach) kupiło NIE i po lekturze artykułu mają ubaw po pachy, bo w końcu się wydała tajemnica poliszynela. Śmieją się, że na dniach będzie wdrożona nowa procedura, aby obok przeglądania bilingów ludzi i nasyłania na nich szpicli dodatkowo każdy pracownik albo abonent był przynajmniej raz w roku na tydzień internowany 🙂

    Odnośnie przeglądania billingów to zajrzyj chociażby do Raportu Rocznego Polkomtel S.A. 2008 podpisanego przez już byłego prezesa Jarosława Bauca i informacji na stronie 25:

    „Wdrożony w grudniu 2008 roku nowy system wykrywania nadużyć umożliwia bieżące monitorowanie ruchu zarówno postpaid, jak i prepaid, także w roamingu. Definiuje skuteczne reguły identyfikujące potencjalne nadużycia oraz blokowanie usług w przypadkach uprawdopodobnienia wystąpienia nadużycia. Działania te ograniczają straty operatora powstające w wyniku niezgodnego z warunkami umowy korzystania z usług oraz zapewniają Klientom bezpieczeństwo i pełny dostęp do informacji o wysokości przyszłego rachunku”.

    Jak widzisz pod pretekstem bezpieczeństwa monitorowani są dokładnie wszyscy…

    Link masz tu: http://www.polkomtel.com.pl/polkomtel_sa/raporty_roczne/raporty/2008.pdf

    1. Karty prepaid i nowy aparat nic nie dają – oni mają systemy rozpoznawania głosu w czasie rzeczywistym.
      To tak ku przestrodze tym co myślą, że takie numery im pomogą 🙂

      Dzięki za linka. Ciekawe co na taki system UKE i nasi strażnicy prawa itd.

Odpowiedz