Przeczytałem dzisiaj o kolejnym przypadku okradzenia niczemu niewinnej osoby przez komornika przy współudziale banku. Ponieważ takie przypadki są ostatnio nagminne i może to dotknąć KAŻDEGO – nawet jak nie ma żadnych kredytów, pożyczek ani długów – postanowiłem zwrócić uwagę, że pieniądze na koncie bankowym są CHRONIONE przed komornikiem (i nie tylko) do kwoty 3 krotności przeciętnego wynagrodzenia.
Na dziś jest to 11 341,92 zł .
Za każdym razem gdy słyszę opowieść jak to bank pozwolił zabrać komornikowi pieniądze z konta – obojętne czy za własne czy za cudze długi – to zdumiewam się nad kondycją ludzi pracujących w bankach. Czy oni nie znają prawa – i to ustawy ich bezpośrednio dotyczącej – i tak bardzo mają w dupie interesy swoich KLIENTÓW !?
Przecież to, że pieniądze ich klientów są na rachunkach chronione do 11 tysięcy złotych powinni mieć w małym palcu! I nie powinno być żadnych takich sytuacji, że komuś z konta zabierają pensję i ten ktoś pozostaje bez pieniędzy na życie.

Dlatego jeśli taka historia Wam się zdarzy to nie ma sensu chandryczyć się z komornikiem – bo on należy do sitwy sądowniczej i NIGDY nic nie wskóracie – tylko natychmiast pisać pismo do banku o zwrot bezprawnie zabranych pieniędzy.  I nic Was nie obchodzi czy komornik zwróci bankowi czy nie zwróci – to BANK MA ODDAĆ WASZE PIENIĄDZE.  To bank złamał prawo, a konkretnie art.54 Prawa Bankowego.
A jeśli nie będzie chciał po dobroci to do sądu i oprócz odsetek żądać także zadośćuczynienia za złamanie prawa, nadszarpnięte zdrowie itd.
A także odszkodowania jeśli z braku pieniędzy ponieśliście straty.
Może jak kilka banków zapłaci za swoje bezprawne działania to się nauczą przestrzegać prawa. więcej …

This article has 399 comments

 1. maniek Reply

  Dodam też, że ograniczenie nie dotyczy świadczeń alimentacyjnych 😉

  Dobre 1 Słabe 0

  • mamazuzi Reply

   U mnie sytuacja jest taka,ze jestem na stazu z urzedu pracy-kwota 844z ł netto.komornik napisał do up o zajęcie stypendium stazowego.Urzad odpisał komornikowi,że kwota ta jest niższa od najnizszej krajowej i w zadnym wypadku nie podlega zajeciu.Komornik wystapił do urzędu o przekazanie info na temat mojego konta bankowego.Ja kiedy dostałam list od komornika,poszłam do urzedu pracy i zarzadałam ,zeby kolejna wypłata srodków nastapiła przelewem bankowym.Oto rada-nie dajcie sie komornikowi.

   Dobre 0 Słabe 0

  • seba Reply

   Dotyczy wszystkich zajęć. nie zależnie czy jest to. renta alimentacyjna.. czy tez inne zobowiązanie..

   Dobre 1 Słabe 0

 2. jacekondo Reply

  Kolega miał przypadek, że komornik zamroził mu konto za niezapłacony mandat. Chłopak był na wakacjach karta nie wypłaca środków. Co ciekawe nie dostawał ponagleń zapłaty, bank mimo że na koncie było wielokrotnie więcej pieniędzy nie spłacił zadłużenia tylko zamroził mu konto. Oczywiście daleko od domu bez kasy mnóstwo kłopotów. Polecam więc mieć zawsze min dwa konta bankowe.

  Dobre 0 Słabe 0

  • Arek Reply

   To niezbyt pomoże bo komornik zajmie wszystkie.
   Jeśli już to warto mieć kartę „prepaidową” (jest całkowicie anonimowa), szczególnie, że teraz można na każdej mieć do 10 tys. złotych.

   Dobre 2 Słabe 0

   • jedna Reply

    Można też założyć konto w jakimś BS z max jednym oddziałem w całej jego sieci, zlokalizowanym najlepiej w ościennym województwie – też działa – na jakiś czas.

    Dobre 0 Słabe 0

   • Marcin Reply

    Arek, miałem do czynienia z taką kartą i bank ją zamroził pod pozorem prania brudnych pieniędzy. Byłem wtedy na wakacjach i musiałem wcześniej wracać z tego powodu. Czeka mnie sprawa cywilna dot. odzyskania kwoty 2.000. Nie polecam tych kart. Na zwykłe konta wpłacam spore sumy i nigdy ani bank, ani US się nie przyczepił.

    Dobre 0 Słabe 0

    • Arek Reply

     Jaki to był bank (żebyśmy wiedzieli którego się wystrzegać) i co spowodowało ich nadgorliwość?

     Dobre 0 Słabe 0

    • Arek Reply

     Można ją kupić na allegro, ktoś tu też linkował do swojego sklepu i można w każdym oddziale banków BZ WBK i Pekao (nie wiem jak w innych).

     Dobre 0 Słabe 0

     • ROMAN WŁOS

      ARNOLDZIE,

      Nie rób z siebie idioty. Jakiś pacjent-półgłówek reklamował tutaj ANONIMOWE karty, które będą wysłane na NIE-ANONIMOWY adres pocztowy. Strzeż się półgłówków. Z jakim przystajesz, takim się stajesz.

      Pozdrowienia,
      ROMAN WŁOS

      p.s. Podobno, kiedyś w U.S.A. jakiś złodziej wkroczył do domu pewnej kobity aby Ją okraść.

      Ona powiedziała Mu, że nie ma kasy. Oj Jej na to – a czym płacisz rachunki??? Ona Mu na to – , że czekami.

      On Jej na to -, to wypisz Mi czek. Ona Mu na to, a na kogo mam wypisać czek??? On Jej na to podał swoje dane personalne.

      W U.S.A. jest tyle samo półgłówków, a nawet więcej niż w każdym innym kraju.

      Dobre 0 Słabe 0

     • pant3k

      Panie Romanie czytałem Pana komentarze na blogu Jaszego.Jasze chciał przez Pana zablokować(zablokował?) komentarze.
      Może jakiś wpis o korwinie?(Taki opisujący całokształt).I podlinkował by Pan na jego blogu wtedy korwinojebcy zaraz by się zjechali :)

      Dobre 0 Słabe 0

     • ROMAN WŁOS

      PANTEK,

      Wiedz, że Ja podzielam wiele poglądów Jaszego. Ale Ja, w odróżnieniu od Korwina-Mikkego, nie mam szmerów pod kopułą, dlatego nie zaprzeczam sam sobie tak jak to Jasze Korwin Mikke czyni na każdym kroku,.

      A Korwinojeby są nieuleczalne. Nie zależy Mi na tym aby Oni zlatywali się na Mój blog.

      A sam Jasze jest w gruncie rzeczy mało interesującym facetem. On jest podobny do organizatora gry w trzy karty.

      Doi frajerów ile się da, a naganiacze dostarczają Mu ciągle nowych pacjentów.

      A Jasze ciągle powtarza to samo – u mnie opłaca się grać w trzy karty, u mnie każdy wygrywa, wolny rynek to jest to.

      Czyli PIJCIE COCA COLĘ.

      Pozdrowienia,
      ROMAN WŁOS

      Dobre 0 Słabe 0

 3. kaja Reply

  no właśnie znalazłam się w opisanej sytuacji. Zablokowane konto w BNP Paribas i przekazanie wynagrodzenia komornikowi 3 dni po wpływie pieniędzy na konto. Zostałam bez środków do życia a bank odmówił wypłaty pieniędzy pomimo ustawy prawa bankowego. Złożyłam reklamacje do banku i co? Bank ma 30 dni na rozpatrzenie a ja i dwójka dzieci zęby w ściane włożymy. nie wiem co jeszcze mogę zrobić czy ktoś może mi pomóc?

  Dobre 0 Słabe 1

  • Arek Reply

   Nie wiem dlaczego mówisz o reklamacji.
   To nie jest kwestia reklamacji tylko złamania prawa przez bank.
   Pisz do nich ostre pismo o natychmiastowy zwrot pieniędzy na rachunek oraz wypłatę zadośćuczynienia i odszkodowania (jeśli poniosłaś jakieś straty).
   Także od razu pisz do prokuratury.
   Poproś pracodawcę o pomoc – nie wiem gdzie pracujesz, ale może mieć firma fundusz socjalny.

   Dobre 0 Słabe 0

 4. kaja Reply

  dziękuję bardzo za odpowiedz właśnie dostałam odpowiedz na moją reklamacje oczywiście negatywną powołano się na art 889 kpc nieważne że dotyczy to kont firmowych ale najwidoczniej dział prawny banku zatrudnia bardzo niekompetentne osoby. Zaraz piszę zgodnie z pana radą odpowiednie pismo straty poniosłam i to nie małe mam niezapłacone rachunki nie stawiłam się na wizycie u lekarza z dzieckiem gdyż najzwyczajniej nie miałam pieniędzy na dojazd do szpitala( ponad 100 km) a co najgorsze obawiam się że mąż może w najbliższych dniach stracić pracę gdyż nie mamy pieniędzy na wykupienie biletu miesięcznego aby mógł dojechać do pracy. Jestem załamana całą tą sytuacją. Pozdrawiam.

  Dobre 0 Słabe 0

  • Lech Reply

   I jak tu trzymać pieniądze w banku, jak rządy nie okradną, to sam bank bezprawnie zakosi.

   Dobre 1 Słabe 0

   • Arek Reply

    No właśnie nie wolno trzymać pieniędzy w banku. Najgorsze, że w Polsce jest OBOWIĄZEK by firmy rozliczały się przez bank :(

    Dobre 0 Słabe 0

 5. kaja Reply

  wysłałam kolejne pismo do banku postraszyłam ich sądem i zapłatą odszkodowania no i zobaczymy co będzie dalej . Obawiam się że pewnie polubownie nie uda się nic załatwić bo mam wrażenie że bank nie bardzo rozumie co ja do nich mówię po swojemu interpretują daną ustawę jak grochem o ścianę. Ale co tu się dziwić przecież w takim państwie żyjemy nic już mnie nie zdziwi. Najgorsze jest to że w ubiegłym roku miałam podobną sytuacje ale bank był inny. Nie było jednak problemu szłam do okienka i wypłacałam pieniądze nikt o nic nie pytał . Widać DB powinien przeszkolić pracowników BNP

  Dobre 0 Słabe 0

  • p Reply

   Witam , ja miałem bardzo podobna sytucję z BNP Paribas – odmówili mi wypłaty z konta srodków wolnych od zajęcia i wysłali na poczet zajęcia nie tylko moje środki ale zrobili też debet. Oczywiście złożyłem reklamację i nie mam odpowiedzi chociaz minęło juz ponad 30 dni, dodatkowo nekaja mnie telefonami, że mam spłacić debet, który sami wykonali. Radzę złożyc sprawę do Arbitrażu Bankowego , ja tak zrobiłem iczekam co będzie.

   Pzdr
   P

   Dobre 0 Słabe 0

   • riko Reply

    Też w identycznej sytuacji oddałem sprawę do Arbitra i wygrałem bez problemu.Szkoda,że nie mam wyroku, bo bym udostępnił.Jedyny minus, to opłata( wtedy 2010 r. 50 zł.) którą zwraca BANK !

    Dobre 0 Słabe 0

 6. Iza Reply

  Witam ja mimo ,ze miałam debet na koncie w Paribasie to i tak komornik zajął moje wpływy /zasiłekk dla bezrobotnych/ a bank tłumaczy sie ,ze mógł -otrzymałam tak zawiłe odpowiedzi ,ze jedno drugiemu zaprzecza i tłumacza sie ,ze art.54 nie jest do końca uzupełniony :) sami fachowcy w tym banku pracują – byłam wówczas w ciązy i doprowadziło to do tego ,ze urodziłam o 3 tyg wczesniej .Także sama nie wiem co już mam robić…
  pozdrawiam

  Dobre 0 Słabe 0

  • Arek Reply

   Trzeba złożyć pozew do sądu o zwrot kasy i zadośćuczynienie. Nauczą się przestrzegania prawa.

   Dobre 0 Słabe 0

 7. ROMAN WŁOS Reply

  ARNOLDZIE,

  W Polsce nie istnieje obowiązek rozlicznia się przez bank. To sobie wymyśliły Polaczki-Głuptaczki. Podobnie zresztą jak NIEISTNIEJACY obowiązek posiadania pieczątek przez podmioty gospodarcze.

  Na debilizm nie ma lekarstwa. Dlatego, jeżeli Polaczek-Głuptaczek coś sobie wymyśli, to staje to sie NIEPISANYM, ale PRAWEM.

  Pewien czas temu, Ja chciałem sprzedać sklepikarzom rozmaite części samochodowe. Te tumany wymyśliły sobie, że nie mogą kupic od tzw. „osoby prywatnej”.

  Do dziś zastanawiam się co oznacza pojęcie „osoba prywatna” i czym różni się np. od „osoby nieprywatnej” czyli publicznej.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  Dobre 1 Słabe 0

  • tak myślę Reply

   Tu nie chodzi o rozróżnienie pomiędzy osobą prywatną a publiczną, tylko o różnicę pomiędzy zakupem od osoby prywatnej , a od firmy. Oni nie mogli kupić od osoby prywatnej, ale od firmy już pewnie tak.

   Dobre 0 Słabe 0

   • ROMAN WŁOS Reply

    TAK MYŚLĘ,

    Jesteś w błęðzie – żaden przepis nie mówi gdzie sklepikarz może lub nie może się zaopatrywać w towar. On może ten towar nawet zbierać w lesie lub na śmietnikach.

    Ale głupole sobie wymyśliły pojęcie „osoba prywatna” i wymyśliły, że nie mogą od niej nic kupić. Kiedyś za komuny istniały sklepy skupujące rzeczy zagraniczne od „osób prywatnych”.

    Poza tym, wiedz, że każda osoba ma firmę – kodeks cywilny mówi, że firmą osoby fizycznej jest jej IMIĘ i NAZWISKO.

    Jarzysz???

    Pozdrowienia,
    ROMAN WŁOS

    p.s. Tak a propos, te części kupił ode Mnie bez rachunku pewien emerytowany milicjant prowadzący sklep motoryzacyjny.

    Dobre 0 Słabe 1

 8. ROMAN WŁOS Reply

  ARNOLDZIE,

  Czy możesz podać jakiś akt prawny, który nakłada „taki obowiązek”??? Nie wiem, czy miałeś na myśli obowiązek rozliczania się przez konto bankowe, czy obowiązek używania pieczątki.

  Z tego co Ja wiem, to nie ma ani jednego, ani drugiego obowiązku. Coś tam jest jedynie o transakcjach – bodajże – 10,000 euro, ale też nie mam pewności.

  Wiedz, że wiele praw powstaje w ten sposób, że jakiś palant sądzi, że istnieje jakieś prawo, którego nie ma. Inny palant wierzy temu pierwszemu palantowi. Przez to kolejne palanty wierzą, bez sprawdzania, w to nieistniejące prawo, które zaczyna obowiązywać, mimo że nie istnieje.

  Potęga głupoty ludzkiej oraz siła naśladownictwa są przerażające.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Fajnie piszesz.

  Dobre 0 Słabe 0

  • Arek Reply

   Ten obowiązek jest w Prawie o działalności gospodarczej z dnia 19 grudnia 1999 r., art.13 pkt. 1-3 , w Ordynacji Podatkowej (obowiązek uiszczania należnych podatków przez rachunek bankowy przedsiębiorcy) oraz w Prawie Dewizowym – dotyczy przekazów z zagranicy i za granicę nawet pomiędzy osobami fizycznymi.
   A ustawa o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy (śmiech na sali) przewiduje takie dodatkowe i uciążliwe obowiązki, dla tych co biorą gotówkę od klientów ponad 15 tys. euro, że lepiej robić to przez banki.

   Dobre 0 Słabe 0

   • pant3k Reply

    A nie ma przypadkiem tak, że nie dotyczy to mikrofirm?.Czy to też zmienili(na niekorzyść).
    Też coś czytałem że można pocztą w przypadku opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym.Chyba, że też zmienili.
    Nie chce mi się szukać więc pytam:)

    Dobre 0 Słabe 0

  • takitam Reply

   Panie Włos, po kolei:
   -ustawa o Vat w artykule 87.1 mówi, że w razie zwrotu podatku jest on przelewany na konto bankowe,
   -ustawa o swobodzie działalności gospodarczej (art. 22 ust. 1) nakłada obowiązek posiadania konta firmowego, gdy transakcja przekracza 15000 Euro i wykonywana jest między przedsiębiorcami,
   -ustawa ordynacja podatkowa w art. 61 mówi o tym, że zapłata podatków następuje w drodze polecenia przelewu,
   -jest jeszcze kwestia opłacania złodziejów z ZUS-u, ale nie chce mi się szukać konkretnego przepisu.

   Resumując, konto bankowe posiadać trzeba, ale jeśli mamy mniejszą firmę (bez tych przelewów na 15k), to można zadowolić się kontem „prywatnym”.

   Co do pieczątki, to w stosunku do Waadzy nie ma obowiązku jej posiadania, ale są jeszcze np. banki, które mogą mieć swoje własne regulacje.

   Dobre 0 Słabe 0

   • Arek Reply

    Zawsze możesz zadowolić się prywatnym kontem jeżeli prowadzisz na siebie prywatnie działalność gospodarczą.
    Nie ma nigdzie obowiązku by zakładać inne konto na działalność, choć wiele banków robi fochy bo woli dodatkowo doić klienta.

    Dobre 0 Słabe 0

 9. ROMAN WŁOSr Reply

  ARNOLDZIE,

  Pomimo wielkiego szacunku dla Ciebie muszę Cię skrytykować za NIEPRECYZYJNE nazewnictwo. Co to znaczy „prywatne” konto – czy w państwowym banku można mieć prywatne konto???

  Co to znaczy – prowadzić „prywatnie” działalność gospodarczą??? Działalność gospodarcza, szczególnie ta prywatna, ma niejedno oblicze.

  Od tzw. osoby fizycznej (często jest to osoba psychiczna) poprzez spółkę z o.o, poprzez spółkę komandytową aż do spółki akcyjnej. Do tego może to być spółka jawna lub tajna, joint venture (czyli hasz i marycha dla każdego), itp., itd.

  Mośki tak ładnie pogmatwały te sprawy żeby woda była stale mętna. Bo w mętnej wodzie grube ryby czują się świetnie.

  Przemyśl to – pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  Dobre 0 Słabe 0

   • ROMAN WŁOS Reply

    PANTEK,

    Od pewnego czasu, na Mój blog zalądają tylko roboty internetowe. Trochę głupio się czuję kiedy mam pisać posty dla botów.

    Jednak specjalnie dla Ciebie znowu zabiorę się za pisanie. Póki co – pozdrawiam,
    ROMAN WŁOS

    Dobre 0 Słabe 0

    • takitam Reply

     Panie Romanie, zaglądają tylko roboty, bo nie ma nowych wpisów!
     Ja również przyłączam się do prośby o nowe posty.

     Dobre 0 Słabe 0

    • pant3k Reply

     To dobrze, że zaglądają.Należy zrozumieć, że im więcej unikalnych postów tym większa szansa, że ktoś wpiszę tą magiczną frazę,która akurat znajduje się na blogu.
     PS. Proponuje też poprzypisywać kategorie.
     Wtedy jeśli ktoś wejdzie na bloga będzie mógł od razu wybrać posty na dany temat zamiast błądzić po omacku.

     Dobre 0 Słabe 0

 10. ROMAN WŁOS Reply

  PANTEK i TAKI TAM,

  Akurat mam pewność, że jest na odwrót. Tzn., nie dlatego mało koto czyta (poza robotami), że Ja mało piszę lecz Ja mało piszę, bo mało kto czyta.

  Gdyby czytali, to by często zaglądali poszukując nowych wpisów.

  Ja lubię czytać Arnorlda oraz Korwina więc często tutaj i tam zaglądam.

  Jak chodzi o przypisanie kategorii, to raczej tego nie zrobię. Mój blog jest o wszystkim czyli o niczym, czyli strona ciekawa o ciekawych sprawach.

  Każdy Mój wpis można przypisać do dowolnej kategorii.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  Dobre 0 Słabe 0

  • jedna Reply

   W sprawie kwot bezpodstawnie zajętych z Waszych, czy mamy już jakieś orzecznictwo SR, lub może już NSA – napewno by to przyśpieszyło odzyskiwanie naszych pieniędzy zabrane przez Banki.

   Pozdrawiam
   jedna

   Dobre 0 Słabe 0

 11. ROMAN WŁOSo Reply

  SAMA JEDNA !!!

  Nie bardzo wiem dlaczego do Mnie skierowałaś pytanie odnośnie kwot pieniędzy zwanych także sumami.

  Ja z sędziami nie mam nic wspólnego poza tym, że tak jak Oni też lubię wypić.

  Natomiast orzecznictwo może być tylko jedno – goje do roboty, Mośki do liczenia pieniędzy. To właśnie dlatego Mośki masowo nawracają się na katolicyzm i masowo uczęszczają do katolickich kościołów, ale tylko na sumę. Bo Ich każda suma interesuje.

  Mam nadzieję, że Moje wyjaśnienia były dla Ciebie pomocne.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  Dobre 0 Słabe 0

 12. Artur Reply

  W paribasie właśnie zajął mi konto ZUS, zabrał wszystko co tam było i dodatkowo mam na minusie kilkadziesiąt tysięcy jakby debetu. Fakt jest taki, że nie płacę do zusu złotówki od lat,
  ponieważ uczciwie płacąc za wykończenie ich kolejnej, nowoczesnej siedziby nie miałbym grosza na wykarmienie rodziny.
  Pytanie moje do Was brzmi: Czy taki zus ma takie samo prawo zająć konto co komornik sądowy? Na tym koncie były środki na wypłaty pracownicze, jak wytłumaczyć mam ludziom brak kasy a oni swoim dzieciom itd… Drugie pytanie brzmi: czy istnieje bank w którym kasa jest jak w banku?

  Dobre 0 Słabe 0

  • Arek Reply

   Musisz natychmiast lecieć do banku i zażądać wypłaty pieniędzy na pensje.
   One mają absolutne pierwszeństwo.
   Mogą chcieć listę płac, więc weź ją ze sobą.

   Dobre 0 Słabe 0

 13. Jolanta Cołoś Reply

  Własnie dzisiaj Bank BGŻ oddał moje wpływy z konta w wysokości 856 zł komornikowi.Jestto cały dochód 3 osobowej rodziny który wpływa z MOPS-u w skłat tego wchodzi specjalny zasiłek pielegnacyjny z tytułu opieki nad matką niepełnosprawną,zasiłek pielegnacyjny na niepełnosprawne dziecko i zasiłek rodzinny na dziecko czy bank miał prawo je oddać?

  Dobre 0 Słabe 0

 14. Karty prepaid VISA Reply

  Anonimowa Karta Prepaid . Proponujemy kartę prepaid BZWBK , z dużym limitem , możliwością bez prowizyjnych wypłat z bankomatów oraz bez obowiązku rejestracji.
  Jeśli nie chcesz aby Urząd Skarbowy miał wgląd w Twoje dochody lub obawiasz się, że komornik lub windykator odbierze Ci oszczędności umieść swoją gotówkę na koncie z kartą aktywowanym sms-em, bez podawania danych osobowych.
  Zapraszamy do zakupu na : http://www.prepaidbzwbk.pl lub Allegro: KartyPrepaidVISA.

  LUB WALUTOWE:

  Anonimowe konto z kartą , bez rejestracji i podawania danych osobowych! Dostępne w złotówkach oraz EURO , FUNTACH I DOLARACH !!! Kup już teraz na naszej stronie:
  http://www.prepaidbzwbk.pl lub Allegro : KartyPrepaidVISA

  Obrazek

  Dobre 0 Słabe 1

 15. ROMAN WŁOS Reply

  TY – VISA, przestań robić ludziom wodę z mózgu. Te karty to jest kolejny przekręt typu Amber Gold i inne Donki, Bronki czy Owsiki. Te karty wcale nie są anonimowe. W internecie nic nie jest anonimowe. Poza tym, kiedy wpłacisz odpowiednio dużo, to pewnego dnia możesz otrzymać wiadomość – Przeminęło Z Wiatrem. Jedyna pewna rzecz to handel wymienny. Taką kartę każdy komornik namierzy w kilka minut i wyczyści ją do końca.
  Pozdrowienia dla przekręciarzy,
  ROMAN WŁOS

  Dobre 1 Słabe 0

  • aqq Reply

   Komornik na karte z BZWBK moze tylko popatrzec. Rachunek techniczny nie podlega zajeciom bo w swietle ustawy nie jest rachunkiem oszczednosciowym. SPrawdzone wielokrotnie u ponad 10 komornikow.
   Nie twierdze, ze ktorys nie bedzie probowal ale sam BZ WBK nie moze zrealizowac takiej dyspozycji od komora – nie ma rachunku do zajecia a tylko swoj tehczniczny.

   W regulaminie innych bankow widzialem kiedys, ze moga podziekowac w przypadku zajecia ale te karty byly imienne.
   Dzisiaj otrzymalem karte z BRE i w regulaminie jest mowa o rachunku posiadacza karty.
   Nie rejestruje jej imiennie a posiadaczem jest ktos inny.

   Dobre 0 Słabe 0

 16. ooobi Reply

  Witam Panie Arku. Chciałbym dopytać o pewien szczegół na podstawie mojego przypadku. Kilka dni temu zauważyłem na swoim koncie osobistym ( Dobre Konto- Millenium) obciązenie na rzecz komornika 453,93 plus 30zł (!!za przelew!!), było to przy saldzie ok,2700zł, czyli wiele niższym niż wspomniana przez Pana kwota wolna od zajęcia (11 341,92 zł) . Czy bank ma prawo przekazać moje pieniądze komornikowi tylko jeśli saldo na koncie jest wyższe niż owa kwota, czy jeśli SUMA wpływów na konto od czasu zajęcia przekroczy tą kwotę? Dodam jeszcze, że ani ów komornik, ani bank nie poinformowały mnie o zajęciu konta. Pozdrawiam.

  Dobre 0 Słabe 0

  • Arek Reply

   Banki i komornicy powszechnie łamią prawo, do tego wiele banków – nie wiem dlaczego – przyjmuje sobie absurdalną wykładnię przepisu, że kwota z ustawy jest sumą wpływów na konto od czasu zajęcia.
   Podczas gdy przepis ten powstał po to by nie wykluczać ludzi z możliwości korzystania z konta bankowego, czyli jest kwotą wolną od zajęcia bez względu na sumę wpływów na nie.
   Niestety w Polsce ludzie są baranami – skrzywdzeni pobuczą, ale dochodzić swego już im się nie chce.
   Oczywiście powinieneś napisać do banku wezwanie do zwrotu UKRADZIONYCH pieniędzy plus jakaś kwota zadośćuczynienia.

   Dobre 0 Słabe 0

   • ooobi Reply

    Właśnie, cytowana przez Pana Ustawa jasno mówi o „środkach ZNAJDUJĄCYCH się na rachunku” a nie o sumie uznań konta od daty zajęcia. Napisałem pismo do banku z wezwaniem do zwrotu. Poinformuję jakie będą efekty. A zna Pan (lub inne osoby czytające) przykłady, kiedy bank zwrócił bezprawnie zajęte w taki sposób środki? Można by się ew. wtedy pokusić o przytoczenie takich przykładów jeśli bank będzie przytaczał swoją absurdalną wykładnię Ustawy.

    Dobre 0 Słabe 0

    • ooobi Reply

     Witam. Dostałem odpowiedź z banku i przytoczę ją w całości:

     (…) W odpowiedzi na Pana reklamację, dotyczącą realizacji zajęcia komorniczego, zapewniamy, że na podstawie zgłoszenia została przeprowadzona wnikliwa kontrola zaistniałej sytuacji.

     Potwierdzamy, że zgodnie z art. 54 Prawa bankowego środki pieniężne znajdujące się na rachunkach, są wolne od zajęcia na podstawie sądowego lub administracyjnego tytułu wykonawczego. Kwota wolna liczona jest jako suma wypłat z rachunków od dnia wpływu zajęcia do Banku. Egzekucja wprowadzana jest do aplikacji bankowej wraz ze wskazaniem kwoty wolnej od egzekucji właściwej ze względu na datę wystawienia tytułu wykonawczego.

     Informujemy, że zawiadomienie o zajęciu KM/19247/13, wystawione przez komornika, wpłynęło do Banku w dniu 19.07.2013 r. Na tej podstawie zostało wprowadzone do systemu Banku ze wskazaniem kwoty wolnej od egzekucji wynoszącej 11 126,07 PLN. Po uwzględnieniu przysługującej Panu kwoty wolnej, z nadwyżki nad nią, nastąpiła realizacja zajęcia. Na dzień 29.11.2013 r. do wykorzystania z limitu kwoty wolnej pozostało 0,63 PLN, dlatego rachunek nie jest zablokowany. Po wykorzystaniu powyższej kwoty rachunek zostanie zablokowany, a znajdujące się na rachunku środki będą przekazywane do organu egzekucjyjnego.

     W świetle powyższych wyjaśnień działania Banku w zakresie realizacji zajęcia oraz naliczenia prowizji za dokonanie przelewu na rzecz organu egzekucyjnego były prawidłowe i zgodne z obowiązującymi przepisami. Przykro nam z powodu Pana niezadowolenia, jednak nie mamy podstaw do uznania Pana reklamacji za zasadną.

     Wyrażamy nadzieję, że powyższe informacje będą wystarczające dla przedstawienia stanowiska Banku. (…)

     Czy mogę coś jeszcze w tej sprawie działać, jeśli interpretacja Ustawy przez bank jest taka, że to jednak suma wypłat jest wolna od zajęć?
     Proszę o radę.
     Pozdrawiam.

     Dobre 0 Słabe 0

     • Arek

      Proponuję napisać do arbitra bankowego przy Związku Banków Polskich lub Komisji Nadzoru Finansowego.
      Albo od razu iść do sądu żądając zadośćuczynienia i odszkodowania za naruszenie prawa.

      Dobre 0 Słabe 0

     • ROMAN WŁOS

      ARNOLDZIE,

      Źle chłopakowi radzisz. Zarówno bankowcy, Związek, Banków Polskich, Komisja Nadzoru Finansowego, a także komornicy, sędziowie i cała reszta ferajny to są MOŚKI.

      A ich zadaniem jest doić Gojów-frajerów ile się da i z czego się da.

      Jedyny sposób jest podany w hymnie RP – …. co Nam OBCA przemoc wzięła, szablą odbierzemy.

      Chłopak musi sprawić sobie szablę.

      Pozdrowienia,
      ROMAN WŁOS

      Dobre 0 Słabe 1

 17. pant3k Reply

  ROMAN WŁOS,
  Mimo to zachęcam do napisania artykułu na jego temat.Wiele osób szuka informacji o Jaśku, niekoniecznie darzących go sympatią :) Jak dodatkowo wstawi Pan gdzieś w artykule „Ozjasz” wtedy sukces gwarantowany :)

  Dobre 0 Słabe 0

 18. pant3k Reply

  Arek, Roman Włos,takitam,

  Art. 61. § 1. Zapłata podatków przez podatników prowadzących działalność gospodarczą i obowiązanych do prowadzenia księgi rachunkowej lub podatkowej księgi przychodów i rozchodów następuje w formie polecenia przelewu.

  § 1a. Zapłata opłaty skarbowej przez podatników, o których mowa w § 1, może nastąpić w gotówce.

  § 1b. Zapłata podatków przez mikroprzedsiębiorców w rozumieniu ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2010 r. Nr 220, poz. 1447, z późn. zm.) może nastąpić również w gotówce

  Gorzej jest ze zwrotem VATu :
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Nie-masz-konta-bankowego-w-Polsce-Nie-dostaniesz-zwrotu-VAT-2239843.html
  I z tego co patrzałem nic się nie zmieniło w tej sprawie.

  Dobre 0 Słabe 0

 19. ROMAN WŁOS Reply

  PANTEK,

  Bardzo mądry z Ciebie chłopak. Ale głuptaczki-Polaczki i tak zrobią to co każe im Mosiek Michnik i inna żydowska zaraza.

  Ja już tutaj pisałem, że posiadanie ŻYDOWSKIEGO konta bankowego jest NIEOBOWIĄZKOWE. Ale głuptaczki-Polaczki wiedzą lepiej. One zanoszą Żydom swoje piniąchy w zębach i jeszcze padają na kolana prosząc Mośków aby ta zaraza chciała ich wydoić.

  Tutaj w pełni podzielam pogląd Mośka – Jaszego Korwina Mikke. Jeżeli ludzi ostrzeżeni, że za chwilę pojadą czołgi nie usuwają się z drogi, to jest to ich święte prawo. W wolnym kraju, wolny obywatel MA PRAWO dać się przejechać przez czołg.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Nic nie stoi na przeszkodzie aby otworzyć konto do zwrotu VAT-u, a zaraz po zwrocie je zamknąć. Ale głuptaczki-Polaczki lubią Amber Goldy i inne wymysły Donka, Bronka i Vicka Rostowskiego.

  Dobre 0 Słabe 0

  • pant3k Reply

   ROMAN WŁOS,
   Nie musi być konto w banku, może być konto w skoku.
   W sumie niegłupi pomysł.Zwrot VAT-u o ile się nie mylę jest co roku.

   Dobre 0 Słabe 0

   • ROMAN WŁOS Reply

    PANTEK,

    Jeszcze mądrzejszym pomysłem jest NIEPŁACENIE VAT-u, jak również innych haraczy. Zresztą mądre Mośki tak robią. Słyszałeś żeby którykolwiek Mosiek zapłacił coś państwu???

    Pozdrowienia dla Ciebie
    oraz dla mądrych Mośków,

    ROMAN WŁOS

    Dobre 0 Słabe 0

    • pant3k Reply

     ROMAN WŁOS, ARNOLD BUZDYGAN,

     Mnie ciekawi czy np. TVN i inne media telewizyjne płacą podatki w Polsce.
     Może Pan Arnold to sprawdzi skoro ma ciągotki tego typu.
     Sam jestem ciekaw.

     Dobre 0 Słabe 0

     • ROMAN WŁOS

      PANTEK,

      Bądź precyzyjny w słowach. Co oznacza pojęcie PODATKI???

      Tego pojęcia używają jedynie zawistne Goje. Mośki rozróżniają podatki – dochodowe, akcyzowe, VATy, PITy, CITy, abonamenty i inne haracz.

      I bądź pewien, że Mośki nie płacą nawet podatków za psy, i to nie tylko w Polsce, ale wszędzie we Wszechświecie.

      Jeden Mosiek, to jeździł autem po chodnikach po to aby nie płacić podatku drogowego.

      Pozdrowienia,
      ROMAN WŁOS

      p.s. Bierz przykład z Mośków.

      Dobre 0 Słabe 0

     • pant3k

      W przypadku TV podatki od dochodów i VAT.

      Dobre 0 Słabe 0

     • ROMAN WŁOS

      PANTEK,

      A co z podatkiem drogowym, co z podatkiem od psów, co z abonamentem RTV, itd.???

      ROMAN WŁOS

      Dobre 0 Słabe 0

     • ROMAN WŁOS

      PANTEK,

      Odnośnie dochodów, to – raz, że nie da się ich wyliczyć dopóki przedsiębiorstwo nie zostanie zlikwidowane, – dwa, nie po to Mośki wymyśliły tzw. KREATYWNĄ KSIĘGOWOŚĆ aby płacić podatki JAKIEKOLWIEK, nie mówiąc już o dochodowym.

      Pamiętaj – Goje do roboty, Mośki do zgarniania kasy.

      Pozdrowienia,
      ROMAN WŁOS

      Dobre 0 Słabe 0

 20. pant3k Reply

  ROMAN WŁOS,

  „A co z podatkiem drogowym, co z podatkiem od psów, co z abonamentem RTV, itd.???”
  Mnie interesują te podstawowe.RTV o ile się nie mylę w pierwszej kolejności otrzymuje poczta bo to poczta podpisuje z nami tą przymusową umowę zwaną rejestracją odbiornika.
  Zysk a dochód to co innego.Można powiedzieć, że dochód to zysk brutto a zysk to zysk netto.

  Dobre 0 Słabe 0

 21. łukasz Reply

  witam :) mam zajęcie komornicze z mojego wynagrodzenia za pracę.Co miesiąc jest regularnie wpłacana część kwoty na konto komornika ,a część która mi zostaje to te wynagrodzenie minimalne czyli 1181,38 zł. I teraz mam pytanie.Czy tą sumę minimalnego wynagrodzenia może zająć jakiś inny komornik i pozostawić mnie bez złotówki do życia ?

  Dobre 0 Słabe 0

   • łukasz Reply

    jakie mam poczynić kroki żeby ktoś poniósł konsekwencję ? do kogo mam się zgłosić i jakie wystosować pismo??? Dodam że w ubiegłym miesiącu miałem podobną sytuację gdzie na konto komornika została przekazana kwota 1800 zł. mało tego inny zabrał mi resztę czyli 1200 zł !!! nie wymiguję się od płacenia bo płacę na jego konto regularnie co miesiąc pieniądze ale beż przesady …

    Dobre 0 Słabe 0

   • Lech Malinowski Reply

    Arnold nie ma racji, środki na koncie są środkami na koncie i nie obowiązuje ich zwolnienie z zajęcia z tytułu wynagrodzenia minimalnego. Chcesz się cieszyć pensją minimalną – powiedz pracodawcy, że chcesz ją otrzymywać w gotówce lub na konto członka rodziny.

    Dobre 0 Słabe 0

   • aqq Reply

    NIe moze – trzeba sie jednak o to upomniec u komora.
    Poki sie tego nie zrobi to pensja minimalna na koncie nie jest resztka wolna od zajec a tylko srodkami na rachunku – podlegajacymi zajeciu.

    Pismo do komora o tym, ze jedyne wplywy to pensja minimalna (wolna od zajec) i powinno byc dobrze. W razie oporow zostaje skarga na komora.

    Dobre 0 Słabe 0

  • riko Reply

   Może.Np. fundusz alimentacyjny, lub po wpływie na rachunek bankowy kasa przestaje być wynagrodzeniem, a staje się „środkami”.

   Dobre 0 Słabe 0

 22. łukasz Reply

  Czytałem już nie jedno wypowiedz na różnych forach i na jakiś stronach prawniczych i wszędzie pisze ze nie może , że ta kwota minimalna jest nie do ruszenia przez komornika.

  Dobre 0 Słabe 0

 23. łukasz Reply

  Z wynagrodzenia za prace komornik może zająć 3/5 wynagrodzenia na zaspokojenie świadczeń alimentacyjnych, przy czym nie ma znaczenia wysokość wynagrodzenia. <<>>. Jeżeli pracownik zatrudniony jest na część etatu kwota wolna od potrąceń ulega zmniejszeniu proporcjonalnemu.

  Dobre 0 Słabe 0

  • Lech Malinowski Reply

   Domyślałem się, że tak to błędnie rozumiesz. Tak jak jest opisane się dzieje przecież w Twoim przypadku – kwota minimalna jest przelewana na konto. A na koncie masz prowadzoną egzekucję już nie z wynagrodzenia za pracę, tylko ze środków obecnych na koncie (egzekucja z rachunku bankowego – która, swoją drogą, też ma swoją kwotę wolną od egzekucji, ale to już inna sprawa).

   Dobre 0 Słabe 0

 24. łukasz Reply

  Z wynagrodzenia za prace komornik może zająć 3/5 wynagrodzenia na zaspokojenie świadczeń alimentacyjnych, przy czym nie ma znaczenia wysokość wynagrodzenia. W przypadku egzekucji świadczeń innych niż alimentacyjne potrącenia mogą sięgnąć maksymalnie ½ wielkości wynagrodzenia, z tym zastrzeżeniem jednak, że egzekucji nie podlega wynagrodzenie w najniższej ustawowej wysokości po odliczeniu składek na ubezpieczenie społeczne oraz zaliczki na podatek dochodowy. Jeżeli pracownik zatrudniony jest na część etatu kwota wolna od potrąceń ulega zmniejszeniu proporcjonalnemu.

  Dobre 0 Słabe 0

 25. łukasz Reply

  a jeżeli na przelewie mam wyszczególnione Wynagrodzenie za Prace i kwota przelewu to 1181,38 zł tyle co wynosi wynagrodzenie minimalne ???

  Dobre 0 Słabe 0

 26. łukasz Reply

  to kiedy ta kwota będzie kwotą za moje wynagrodzenie za pracę i kiedy nie będzie mógł jej ruszyć komornik piszę o kwocie minimalnej

  Dobre 0 Słabe 0

  • Arek Reply

   Łukasz – mylisz dwa pojęcia.
   Po pierwsze – komornicy nie mogą Ci zabrać z wypłaty więcej niż części wynagrodzenia, które przedmówcy Ci podali. Obojętnie ile komorników się na to rzuci. Będą musieli się dzielić.
   Po drugie – na koncie bankowym istnieje kwota wolna od zajęcia (teraz ponad 11 tys.) i ani komornik ani bank nie ma prawa Ci jej zablokować ani zabrać. Jeżeli tak się dzieje – okradają Cię.
   Pismo do banku o natychmiastowy zwrot pieniędzy, do prokuratury o popełnieniu przestępstwa no i do sądu lecisz o zadośćuczynienie.

   Dobre 0 Słabe 0

 27. łukasz Reply

  muszę to kwotę co am na koncie wyszczególnić że to jest wynagrodzenie za pracę a nie środki dostępne na koncie ?

  Dobre 0 Słabe 0

 28. łukasz Reply

  haha rozumiem rozumiem daleko aż tak nie sięgałem w komentarze ale dzięki

  Dobre 0 Słabe 0

  • ROMAN WŁOS Reply

   ŁUKASZU,

   Nie czytaj tych bzdurnych komentarzy. Wiedz, że jedynym NATURALNYM prawem jest PRAWO PIĘŚCI. Także wiedz, że PAŃSTWO czyli także komornik to jest największy bandyta.

   Dlatego, mądry poeta napisał – GWAŁT NIECH SIĘ GWAŁTEM ODCISKA. Zobacz co robią Mośki na całym świecie – rzeź i rozlew krwi.

   Kiedy do Mnie przyszedł komornik, to chciał „na chama” wejść Mi do mieszkania. Ale zamiast tego, to Ja wyszedłem na klatkę schodową. Powiedziałem Mu tak – facet, wypierdalaj.

   On Mi na to powiedział, że dzwoni po policję. Wtedy Ja wyszedłem z domu, a na odchodne powiedziałem Mu, że kiedy jeszcze raz tutaj przyjdzie, to Ja Go zabiję. I więcej nie przyszedł.

   Za to, po pewnym czasie przyszło wezwanie do zapłaty z Urzędu Skarbowego. Ten urząd umorzył Mi zapłatę całkowicie.

   Bierz przykład z mądrych Mośków – komornicy to też w większości Mośki. Mośki są strachliwe. Wolą dostać kasę niż dostać w mordę.

   Ponadto, nie czytuj bzdurnych porad z internetu, a już całkowicie wystrzegaj się prawników czyli totalnych debili.

   Powodzenia w zmaganiach z PAŃSTWEM czyli bandytą.,

   ROMAN WŁOS

   p.s. Poprzyj Moją kandydaturę na prezydenta RP 2015. To ma sens.

   Dobre 0 Słabe 1

 29. konrad Reply

  otrzymalem pieniadze z mcpr z tytulu zasilku co nie podlega zajeciom i blokadom jak stanowi prawo bankowe lecz credit-agricole mysli inaczej i robi ze mnie idiote odsylajac od jednego do kolejnego pracownika oraz komornika i tak w kolko nie wiem juz co robic moze ktos pomoze

  Dobre 0 Słabe 0

 30. Michał Reply

  Witam serdecznie.
  Przeczytałem wszelkie wpisy na temat zajęć komorniczych.W dniu dzisiejszym wchodząc na swoje konto firmowe,oniemiałem !!! Cała kwota która widniała na koncie została zajęta,”ZABLOKOWANA” na rzecz egzekucji ,o której notabene nic nie wiedziałem.Szlag mnie trafił,ale jako,że z natury jestem osobą spokojną,”albo raczej staram się taki być”,usiadłem wziąłem tel.do ręki i dzwonię do komornika w celu wyjaśnienia mi co się dzieje z kontem.Na dzień dzisiejszy okazał się „CZŁOWIEKIEM”,na spokojnie mi wytłumaczył,co i jak…ba,nawet powiedział mi co mam zrobić aby konto zostało odblokowane…więc jestem umówiony na spotkanie…zobaczymy co dalej…odezwę się i poinformuję Was jakich nowości się dowiedziałem i jakie sztuczki mi zaproponował.Nadmienię jeszcze,że w tym samym czasie korespondowałem z bankiem,który zwyczajowo się wybielał,i wysyłał mnie do komornika.Pozdrawiam.

  Dobre 0 Słabe 0

  • Arek Reply

   Ta ochrona nie istnieje dla kont firmowych. Jeżeli chcesz odzyskać z niego pieniądze to jedynym sposobem jest sporządzenie listy płac i wypłata pieniędzy na rzecz wypłat.
   Bo pensję mają pierwszeństwo i bank musi Ci to wypłacić.
   Tylko musisz to załatwić z samego rana w poniedziałek coby nie wykręcili Ci numeru i nie wysłali już pieniędzy do komornika.

   Dobre 0 Słabe 0

  • riko Reply

   Nie wierz nigdy kobiecie (i komornikowi).Omota cię i wbije nóż w plecy.

   Dobre 0 Słabe 0

 31. Wilton Reply

  Panie Arku, a czy nie można tu wrzucić jakiegoś mocnego pisma wobec banku i łamania ustawy 54? Ostra w tonie, przytaczająca paragrafy tec. Na wzór.

  Druga sprawa to chciałbym doprecyzowac tą wolną kwotę od zajęć. przyjmijmy ze jest na okrągło 11500 zł. Na koncie w chwili „zajęcia” mam powiedzmy 1 zł. Kiedy komornik coś zabierze? Czy wtedy kiedy kwota na koncie przekroczy 11500 zł, czy wtedy jeśli saldo wpłat od daty „zajęcia” przekroczy 11500, mimo, iż na koncie pozostanie znowu 1 zł czy jakakolwiek inna kwota (bo kasę wypłacam w międzyczasie).
  Teoretycznie limit kwoty wolnej jest jeden niezależnie od ilosci posiadanych kont osobistych, ale z tego co wyczytałem to ten zapis jest martwy, czy tak?

  Dobre 0 Słabe 0

  • Arek Reply

   Przepis ten powstał po to by nikt nie był wykluczony z systemu bankowego – w tym ludzie biedni i niewypłacalni dłużnicy.
   Niestety większość banków pogrywa sobie i albo w ogóle ignoruje ten artykuł albo interpretuje go w absurdalny sposób.
   Za chwilę za to zapłacą bo składamy pozew – jako organizacja ochrony konsumentów – przeciwko tym bankom za naruszanie zbiorowych interesów konsumentów.

   Dobre 0 Słabe 0

   • pant3k Reply

    „Za chwilę za to zapłacą bo składamy pozew – jako organizacja ochrony konsumentów – przeciwko tym bankom za naruszanie zbiorowych interesów konsumentów.”
    Brawo!!!

    Dobre 0 Słabe 0

 32. Michał Reply

  …a,może ktoś mi ktoś podpowie,czy otwierając konto na niepełnoletnie dziecko,ale będąc jego dysponentem,i przelewając na nie pieniądze firmowe,komornik może je zająć?

  Dobre 0 Słabe 0

  • ROMAN WŁOS Reply

   MICHAŚ,

   Te Goje są tak głupie, że Ja wcale się nie dziwię, że Mośki Ich ruchają na każdym kroku. Pamiętaj, masz jakieś wpływy na konto, to zaraz to wypłacaj. Wszelkie konta należą do Mośków, a Mośki są super dobre w ruchaniu, szczególnie Gojów.

   Pamiętaj, Michaś, że jedyne skuteczne prawo to PRAWO PIĘŚCI. Mośki nie znają żadnego innego prawa.

   Owocnego zmagania z Mośkami-Komornikami
   życzy
   ROMAN WŁOS

   Dobre 0 Słabe 0

  • ROMAN WŁOS Reply

   MICHAŚ,

   Opowiem Ci taką ciekawostkę z ubiegłego wieku. W latach sześćdziesiątych Mośki chciały wywieźć kilka miliardów (po amerykańsku BILIONÓW) dollarów z komunistycznej Polski gdzie samo posiadanie dollarów było przestępstwem, a o wywozie nie było mowy.

   Wiesz co wymyśliły Mośki??? Na Placu Defilad w Warszawie OFICJALNIE spalono KILKA MILIARDÓW dollarów w banknotach.

   Wcześniej spisano numery tych banknotów. Po spaleniu banknoty o tych samych numerach zostały wydrukowane w U.S.A.

   Mośki mają łeb do dymania frajerów.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

   Dobre 0 Słabe 0

   • pant3k Reply

    Chciałbym zobaczyć jak to spisywali.W jakim to roku było i o jakich nominałach były banknoty?

    Dobre 0 Słabe 0

 33. ROMAN WŁOS Reply

  PANTEK,

  A Ty myślisz, że Mośki są tak głupie, iż filmowali całą operację, a potem zamieścili to w internecie??? Mośki właśnie po to wymyśliły internet i różne pejsbuki aby gojowskie frajery same tam pisały co posiadają, gdzie były i co robiły, z kim się zadają, itp.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  Dobre 0 Słabe 0

  • pant3k Reply

   Spodziewałem się, że padnie taki zarzut:) Nie oczekiwałem, że znajdę to w internecie.Moje dwa zdania były jako 2 oddzielne myśli. Chodziło mi to, że jakoś nie widzi mi się jak ktoś spisuje 40000000 numerów banknotów przy założeniu, że spalili 4mld w studolarówkach.

   Dobre 0 Słabe 0

   • Arek Reply

    Jeśli w ogóle cokolwiek spalili to coś co udawało te dolary.
    Ponowne drukowanie banknotów z tymi samymi numerami i wcześniejszą datą jest kompletnie niewiarygodne

    Dobre 0 Słabe 0

 34. ROMAN WŁOS Reply

  PANTEK I ARNOLD !!!

  Ja wtedy byłem dzieckiem. Były to gdzieś lata sześćdziesiąte kiedy Gomułka powrócił do władzy po tym jak Żydzi odsunęli Go od tej władzy. Towarzysz Wiesław postanowił się zemścić, więc zaczął wysyłać Mośków „do Izraelu” – jak mawiał pewien Rabin.

  Wtedy to właśnie Marian czyli Moniek Spychalski – marszałek Wojska Polskiego – wypowiedział przed swoim wyjazdem „do Izraelu” słynne hasło – „zajrzeli Mi do kufrów, zajrzeli Mi do waliz, a nie zajrzeli do dupy, gdzie mam ich socjalizm.

  W wyniku gomułkowskiej czystki, Mośki były masowo wysyłane „do Izraelu”, ale ich dollary musiały zostać w Polsce. Tego Mośki nie mogły znieść, więc wymyśliły właśnie spalenie dollarów w Polsce, które potem zostały wydrukowane w U.S.A.relu.

  Mośki są zdolniejsze niż niejeden Goj sądzi. A do spisywania numerów banknotów z pewnością zatrudniły szabesGojów za miskę ryżu.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  Dobre 0 Słabe 0

 35. ROMAN WŁOS Reply

  PANTEK I ARNOLD !!!

  Przypomniał Mi się jeszcze jeden numer wykręcony przez Mośków w latach sześćdziesiątych. Otóż, Mośki wpadły na pomysł, że można wydoić ładną kasę od Gojów – od każdego tylko JEDNĄ złotówkę rocznie.

  Mnożąć to przez miliony gojowskich dzieci z tzw. wyżu demograficznego, tzn. urodzonych w wokół roku 1955, można mieć miliony złotych.

  W tym celu, Mośki postanowiły, że każde gojowskie dziecko musi wykupić znaczek za JEDEN ZŁOTY aby otrzymać świadectwo szkolne.

  Mośki wymyśliły szczytny cel – JEDEN ZŁOTY na rozbudowę Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

  Ja sam mam kilka świadectw z naklejonym takim znaczkiem.

  Oczywiście, Mośki wyprowadziły kilka milionów złotych z WPKiW w Chorzowie.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Teraz Mośki doją frajerów pod hasłem WOŚP i inne WódStocki.

  Dobre 0 Słabe 0

 36. Wilton Reply

  Nie odpowiedzieliscie mi na pytanie uprzednio więc ponawiam:

  Druga sprawa to chciałbym doprecyzowac tą wolną kwotę od zajęć. przyjmijmy ze jest na okrągło 11500 zł. Na koncie w chwili „zajęcia” mam powiedzmy 1 zł. Kiedy komornik coś zabierze? Czy wtedy kiedy kwota na koncie przekroczy 11500 zł, czy wtedy jeśli saldo wpłat od daty „zajęcia” przekroczy 11500, mimo, iż na koncie pozostanie znowu 1 zł czy jakakolwiek inna kwota (bo kasę wypłacam w międzyczasie).
  Teoretycznie limit kwoty wolnej jest jeden niezależnie od ilosci posiadanych kont osobistych, ale z tego co wyczytałem to ten zapis jest martwy, czy tak?

  Dobre 0 Słabe 0

  • ROMAN WŁOS Reply

   MILTON, aj jaj jaj, nie ma pojęcia takiego jak „saldo wpłat”. Napisz o co Ci chodzi. Chyba miałeś na myśli SUMĘ WPŁAT??? Saldo jest to różnica między wpływami i wypływami. Kiedy ta różnica jest dodatnia to znaczy, że więcej wpływa niż wypływa. Kiedy jest ujemna, to znaczy, że – albo za dużo przepijasz, albo zbyt mało wpłacasz na konto.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

   Dobre 0 Słabe 0

   • Wilton Reply

    ok.Chodziło o sumę wpłat w historii od dnia nałożenia „kłódki komorniczej”. Reasumując. Mam 1 zł. Wpłacam na konto 11499 zł. Następnego dnia wypłącam całość 11500…..i co? Konto jest dla mnie martwe?Choć jest na nim zero, to każda wpłata wykracza poza limit(historycznych wpłat)??
    To chciałbym wyjaśnić, ale widzę ze wiedza tutaj ogranicza się do stwierdzenia, że banki łamią prawo bo zabierają pieniądze z konta na których jest mniej kasy niz w ustawie zapisano.
    A tu najwazniejsza sprawa jest taka, czy trzeba sobie wszystko liczyć i wiedziec kiedy zmieniać bank, czy tylko pilnować aby na koncie nie było więcej niż ustawowy limit i komornik może ci skoczyć.

    Dobre 0 Słabe 0

    • Arek Reply

     Banki nie powinny liczyć sumy wpłat tylko patrzyć na saldo. Jeśli nie przekracza kwoty wolnej od zajęcia to nie powinny nic robić – ani blokować ani zabierać.
     Niestety z e-maili jakie dostaje wynika, że banki nagminnie i powszechnie łamią to prawo.
     Niektóry także stosują także zasadę sumy wpłat.
     Dziś wysyłamy wezwania do banków do zaniechania takich naruszeń praw konsumentów, a jeśli nie odpowiedzą na nie zmianą praktyk, swoich systemów i naprawą wyrządzonych krzywd pokrzywdzonym to lecimy z pozwami.

     Dobre 0 Słabe 0

     • Wilton

      Ok, Arku.
      Ale co dokładnie precyzuje ustawa i prawo? Sumę wpłat, czy stan widoczny? A może jest to niesprecyzowane. To ważne. Bo mnie nie interesuje czy dany bank sumuje,czy tylko patrzy na stan konta.Mnie interesuje co mówi prawo.

      Dobre 0 Słabe 0

     • Arek

      „Środki pieniężne znajdujące się na rachunkach oszczędnościowych”

      Czyli kwota na rachunku (jego saldo). Nie ma mowy o sumie wpłat/wypłat/przelewów od chwili zajęcia.

      Dobre 0 Słabe 0

   • aqq Reply

    „Środki pieniężne znajdujące się na rachunkach oszczędnościowych”

    Czyli kwota na rachunku (jego saldo). Nie ma mowy o sumie wpłat/wypłat/przelewów od chwili zajęcia.

    Oznacza to, ze od momentu ustanowienia zajecia bank sprawdza wyplacone srodki. Przez zapis w ustawie banki rozumieja srodki postawione do dyspozycji, czyli do wyplaty, chociaz niekoniecznie juz wyplacone.

    Wariant 1)
    Saldo rachunku mniejsze niz kwota wolna – wtedy banki sumuja wplaty i maja racje bo jest to kwota pozostawiona do dyspozycji i ona pozostaje dla nas w granicach limitu z ustawy.

    Wariant 2)
    Saldo rachunku jest wieksze niz limit z ustawy – wtedy bank pozostawia do naszej dyspozycji. Mozemy je wyplacic ale nie musimy bo maja lezec i czekac na nasze dyspozycje.

    Niektore banki po prostu leca w ch…a i zwyczajnei nie przestrzegaja kwot z ustawy – i w takim przypadku nalezy bezwzglednie do prokuratury o zlamania art. 54. Da sie wygrac.
    12 lat temy walczyl kolega z ING – wystarczyla kopia pisma ze zgloszeniem. Kilka lat temu inny bank przegral w sadzie ok. 3500 zl. Kasa poszla do komora ale bank musial ja oddac klientowi, czyli bank splacil dlug za klienta :)

    Od VW banku otrzymalem informacje, ze limit zeruje sie po ustaniu egzekucji (np. umorzenie) i jesli wpadnie kolejna egzekucja to jest liczony na nowo – chociaz tyle dobrego :)

    Dobre 0 Słabe 0

   • aqq Reply

    Wariant 2) – POPRAWKA
    Saldo rachunku jest wieksze niz limit z ustawy – wtedy bank pozostawia do naszej dyspozycji srodki nie przekraczajace limitu z ustawy. Mozemy je wyplacic ale nie musimy bo maja lezec i czekac na nasze dyspozycje.
    Reszta wedruje do komora.

    Niestety dla klientow przepisy sa nieprecyzyjne (jak zwykle w PL) i stad taka lipa czasem.

    Dobre 0 Słabe 0

 37. pant3k Reply

  Nie mogę dodać komentarza z linkiem( każe się drugi raz logować).

  „Gotówka szkodzi Polsce i Polakom – twierdzą szefowie resortu finansów Narodowego Banku Polskiego, banków komercyjnych oraz innych podmiotów tworzących koalicję na rzecz rozwoju obrotu bezgotówkowego. Chcą skłonić opornych Polaków do zakładania kont, używania kart i elektronicznych płatności – zawsze i wszędzie.

  Na razie, w ramach działań pobudzających obrót elektroniczny, bankowa koalicja proponuje m.in. zmniejszenie limitu płatności gotówką z obecnych 15 tys. do 1 tys. euro. Powyżej tej kwoty trzeba by płacić kartą lub przelewem.”
  źródło: bankier.pl

  Dobre 0 Słabe 0

  • ROMAN WŁOS Reply

   PANTEK,

   Te Mośki to mają łeb. One w ogóle chcą wycofania gotówki a nawet likwidacji kart. Mośki proponują płatności telefonem, koniecznie z odbiornikiem GPS. Tak aby Mosiek wiedział gdzie dany pacjent się w danej chwili znajduje. Aj jaj jaj.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

   Dobre 0 Słabe 0

  • ROMAN WŁOS Reply

   KBKPL,

   Widzę, że te Mośki są bardziej niż genialne. One zawsze znajdą sposób aby wydymać Gojów. A jeżeli Goje sa tak głupie, to aż się prosi aby Mośki ich wydymały.

   Widzę, że Ja nie doceniałem Mośków. Sądziłem, że po Amber Gold, Amway, Herbalife i innych przekrętach Goje zmądrzeją i nie dadzą się więcej dymać.

   Ale gdzie tam, im bardziej Mośki dymają Gojów, tym bardziej Goje kwiczą z radości, że są dymane przez Mośków. Coś na wzór Jaszego Korwina Mikke i Jego Korwinojebów.

   Pozdrowienia dla dymających i dymanych,
   ROMAN WŁOS

   Dobre 0 Słabe 0

   • pant3k Reply

    ROMAN WŁOS,
    Co się uczepiłeś tak tego Amber Gold?
    Ta piramida bardzo dobrze prosperowała. Jak bym chyba media pozwał gdybym tam pieniądze zainwestował.
    Marcin P. nie wziął tych pieniędzy inie wywiózł ich za granice tylko je zainwestował tworząc tanie linie lotnicze( co oczywiście stanowiło zagrożenie dla konkurencji). Wszystko było dla państwa i mediów ok puki nie stworzył tych linii.Potem media nagle zaczęły siać panikę wśród klientów Amber Gold i się posypało.Ciekawe co by było gdyby media zrobiły tak z którymś bankiem.
    Z jakiej racji piramida finansowa jest nielegalna?To w jaki sposób firma pomnaża kapitał to powinna być jej sprawa(to tak jakby kazali Intelowi zdradzić ja robią i z czego swoje procesory a potem by powiedzieli, że to nie fajne i zdelegalizowali taką metodę) , dodatkowo z tego co się orientuje to w umowie z Amber Gold była informacja o tym, że muszą się liczyć ze możliwością straty.
    Przecież ZUS jest piramidą.W takim razie można zgłosić ZUS do prokuratury?

    Ja przypuszczam, że z przychodów ze sprzedaży biletów bardzo szybko Amber Gold uzbierało by 2krotność tych 700mln wziętych od klientów i wypłaciło im.
    Ale dzięki polskojęzycznym mediom nigdy nie będziemy mieć tanich linii lotniczych.Tak samo z BDP.

    Dobre 0 Słabe 0

 38. Wilton Reply

  A ja nadal szukam jakiegos konta anonimowego lub technicznego. Ewentualnie karty prepaid bez śmiesznego limitu wpłat 10 tysi na rok.
  Wtedy nie będe się użerał z komornikiem a dogadam po czasie z wierzycielem.
  Po prostu mam pomysł na biznes na który musze zebrać troche kasy. jak wypali to spłace dług barzo szybko. Z komornikiem na karku będe się bujał lata.
  Ewentualnie może być konto całkowicie nieanonimowe, ale za granicą, gdzie będe mógł trzymać kase w PLN i móc ją wypłacać (najlepiej bez prowizji) w Polsce.
  Pomóżcie, doradzcie.

  Dobre 0 Słabe 0

  • Arek Reply

   Załóż spółkę akcyjną lub w ostateczności z o.o. albo spółdzielnię. I na nią działaj.

   Dobre 0 Słabe 0

 39. ROMAN WŁOS Reply

  PANTEK,

  Ja się wcale nie uczepiłem Amber Gold. Ja widzę, że Ty sam zadałeś sobie pytanie, na które tylko Ty znałeś odpowiedź. No i, sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie.

  A tak w ogóle, to jesteś w błędzie. Amber Gold nie stworzyła jakichkolwiek linii lotniczych. Po prostu kupiła niemiecką, a na dodatek JEDNĄ LINIĘ, a nie LINIE (nie wiem kto wymyślił tę debilna nazwę LINIA LOTNICZA).

  Nie wiem co było w umowie z Amber Gold, ale na podstawie materiałów w publikatorach stwierdziłem, że pacjenci kupowali kartki papieru zamiast złota.

  A tak w ogóle, to uważam, że Mośki są super, bo doją frajerów ile wejdzie. A frajerzy jeszcze kwiczą z zachwytu.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. ZUS nie jest żadną piramidą.

  Dobre 0 Słabe 0

  • pant3k Reply

   Chodziło mi o to, że Marcin P. wykupił trzy spółki i z nich „stworzył” OLT .
   „Nie wiem co było w umowie z Amber Gold, ale na podstawie materiałów w publikatorach stwierdziłem, że pacjenci kupowali kartki papieru zamiast złota.”
   Gdyby nie wmówił patentom, że inwestuje w złoto a prawdę, że chce uzbierać kasę a potem kupić linie lotnicze to raczej tyle kabzy by nie uzbierał. …..mógł powiedzieć, że podzieli się akcjami.
   To że Marcin P. miał dobre zamiary względem klientów to tylko moje domniemania.
   Jeśli jest przeciwnie to warte uwagi jest to, że syndyk tak jakby wyprał legalnie te pieniądze uzbierane przez firmę.Drugą rzeczą wartą uwagi jest to co się stało z OLT po przejęciu i kto na tym zyskał a kto stracił?
   Zajebać 700mln , żeby dać 1mln na kościół i 1,6mln na wybieg dla lwów?W to nie uwierzę.
   A co jeśli tak naprawdę nikt/mało osób zostało oszukanych a AG było pralnią?

   „p.s. ZUS nie jest żadną piramidą.
   A czym?

   Dobre 0 Słabe 0

   • ROMAN WŁOS Reply

    PANTEK,

    ZUS to jest wynalazek amerykański czyli Żydowski. Sami Amerykanie, chcąc wytłumaczyć hołocie co to jest ZUS (po amerykańsku Social Security) używają określenia „TUBE” czyli rura.

    To jest taka rura, do której jednym końcem wpływają składki płacone przez pacjentów pracujących, a z drugiej strony tej rury wypływają renty (w U.S.A nieliczne) oraz emerytury i inne zasiłki dla pacjentów, którzy nie chcą lub nie mogą pracować.

    Oczywiście, Mośki nie mówią nikomu o tym, że ta rura ma dużo sekretnych odpływów skąd Mośki czerpią kasę dla siebie.

    Jak widzisz, z piramidą nie ma to nic wspólnego. Tylko Korwinojeby sądzą, że ZUS to jest piramida. Oni powinni zażywać PYRAMIDOM.

    Pozdrowienia,
    ROMAN WŁOS

    p.s. Amber Gold to było jawne wyprowadzenie pieniędzy z Polski do Niemiec. Linia OLT z założenia miała zbankrutować.

    Dobre 1 Słabe 0

   • pant3k Reply

    ROMAN WŁOS,
    To, że pieniądze wyciekają nie wyklucza bycia piramidą przez ZUS.

    „p.s. Amber Gold to było jawne wyprowadzenie pieniędzy z Polski do Niemiec. Linia OLT z założenia miała zbankrutować.”
    Pieniędzy dobrowolnie zebranych w ramach Amber Gold czy innych?

    PS.
    Właśnie oglądam film „Colapse” z 2009.
    Osoba występująca w nim twierdzi, że gdy skończy się ropa nie ma specjalnie alternatywy i mamy delikatnie mówiąc przerąbane.(daje do zrozumienia, że wierzchołek wydobycia został już osiągnięty)
    „Dokument odkrywa jego apokaliptyczne wizje dotyczące kryzysu zarówno w ekonomii, energetyce, jak i w środowisku naturalnym.”

    Dobre 0 Słabe 0

 40. Joanna Reply

  Witam. Komornik zablokował mi konto w banku, na które dostaję zasiłek z MOPS. W związku z tym jest jakby debet na koncie, nie mogę korzystać z karty do konta, gotówkę mogę wypłacić jedynie w kasie, co nie jest zbyt komfortowe. Czy można z tym coś zrobić? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam. Joanna

  Dobre 0 Słabe 0

  • Arek Reply

   To nie komornik Ci zablokował tylko bank.
   Pisz do banku i zażądaj odblokowania konta.

   Dobre 0 Słabe 0

   • Joanna Reply

    Zrobiłam zgodnie z poradą. Dostałam odpowiedź, że nie mogą odblokować możliwości korzystania z karty, bo mam możliwość wypłaty gotówki w kasie.

    Dobre 0 Słabe 0

    • Arek Reply

     Zobacz do regulaminu korzystania z karty czy są tam takie zapisy.
     Jeżeli tak to odezwij się do mnie na arnold@buzdygan.com
     Jeżeli nie ma to pisz do nich ponownie, że żadnych takich zapisów w regulaminie nie ma.

     Dobre 0 Słabe 0

 41. ROMAN WŁOS Reply

  PANTEK,

  Nie rozumiesz co oznacza słowo „piramida”. To po grecku oznacza ostrosłup. Co ZUS czyli TUBE czyli RURA ma wspólnego z ostrosłupem???

  Musisz zajarzyć, iż aby coś było piramidą, to musi się stale rozszerzać patrząc od wierzchołka. Tzn., pacjentów musi stale przybywać. Tymczasem, w ZUS-ie pacjentów raczej ubywa (tych płacących składki), bo to wynika z tzw. niżu demograficznego.

  Jarzysz??? Czy nadal powtarzasz andruty za Korwinojebami???

  ZUS nie ma nic wspólnego z piramidą. Piramida to postęp geometryczny o ilorazie większym od jedności. Jarzysz???

  Pozdrowienia dla jarzących,
  ROMAN WŁOS

  Dobre 0 Słabe 0

  • pant3k Reply

   Nie chodzi o to żeby ilość osób stale się powiększała bo nic nie może się powiększała.
   Chodzi o to żeby więcej pieniędzy przypływało niż wypływa.

   Dobre 0 Słabe 0

   • ROMAN WŁOS Reply

    PANTEK,

    Nadal nie rozumiesz co to jest piramida, ani nawet nie przyswajasz faktów (ponoć autentycznych).

    Otóż, w piramidzie liczba pacjentów, a zatem kwota pieniędzy DOPŁYWAJĄCYCH stale się musi powiększać.

    Tymczasem ZUS ma coraz mniej pacjentów. A faktem (podobno autentycznym) jest to, że z ZUS-u coraz więcej wypływa, a coraz mniej wpływa (niż demograficzny plus emigracja) przez co bilans jest UJEMNY.

    Jarzysz, że tak nie wygląda piramida???

    Pozdrowienia,
    ROMAN WŁOS

    Dobre 0 Słabe 0

   • pant3k Reply

    „Otóż, w piramidzie liczba pacjentów, a zatem kwota pieniędzy DOPŁYWAJĄCYCH stale się musi powiększać.”
    Kto tak ustalił?

    „Struktura istnieje więc dopóty, dopóki suma wycofywanych przez uczestników pieniędzy jest niewielka w stosunku do napływających do systemu nowych środków.”
    „Schemat działa, dopóki są chętni do wlewania.”
    Nigdzie w internecie nie jest napisane, że liczba pacjentów ma się powiększać a jedynie, że system działa puki są chętni do wpłacania.

    Dlatego ZUS się sypie bo mamy niż demograficzny.

    Dobre 0 Słabe 0

 42. ROMAN WŁOS Reply

  PANTEK,
  ,
  I jeszcze jedno. Nie rób z siebie wała powtarzając bzdury wypowiadane przez półgłówków w publikatorach, które to półgłówki myślą, że są dziennikarzami.

  Otóż, „Dokument odkrywa jego apokaliptyczne wizje dotyczące kryzysu zarówno w ekonomii, energetyce, jak i w środowisku naturalnym.”

  Apokalipsa to to samo co odkrycie. Apokaliptyczny to odkrywczy. Tak więc, dokument odkrywający odkrywcze wizje to po prostu masło maślane, albo skuteczna efektywność (po amerykańsku – effective effectiveness).

  Oczywista oczywistość.

  Pozdrówka,
  ROMAN WŁOS

  Dobre 0 Słabe 0

 43. ROMAN WŁOS Reply

  PANTEK,

  Nie wiem co jest lub nie jest napisane „nigdzie w internecie”, ale wiedz, że internet nie jest żadną wyrocznią lecz wysypiskiem śmieci.

  Natomiast Ja – ROMAN WŁOS – kandydat na prezydenta RP 2015, dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY – mówię, że liczba pacjentów musi się zwiększać – dokładniej rzecz biorąc, to kwota wlewanej kabzy musi się zwiększać – i to w POSTĘPIE GEOMETRYCZNYM.

  Tzn. na początku jest np. jeden pacjent, a potem liczba pacjentów rośnie w tempie zgodnym z tzw. ilorazem piramidy. A ten iloraz piramidy to dokładnie to samo co iloraz POSTĘPU GEOMETRYCZNEGO rosnącego.

  Np. tak, jeden pacjent zakłada piramidę o ilorazie DWA. Znajduje On dwóch pacjentów, z których każdy znajduje kolejnych dwóch pacjentów, z których każdy znajduje po dwóch pacjentów, których celem jest znalezienie kolejnych dwóch pacjentów przez każdego.

  Po trzydziestu kilku takich krokach liczba pacjentów przekracza liczbę ludzi na Ziemi, więc piramida się wali. Przyswajasz???

  Natomiast ZUS to TUBE czyli rura – z jednej strony wpływa, z drugiej strony wypływa. Szkoda, że ZUS nie jest piramidą, bo by już dawno upadł.

  Pozdrowienia dla piramidziarzy,
  ROMAN WŁOS

  Dobre 0 Słabe 0

 44. ROMAN WŁOS Reply

  PANTEK,

  Nie istnieje coś rozumiane jako coś innego. Chyba, że w Radiu Erewań. Apokalipsa oznacza – TYLKO I WYŁĄCZNIE – ODKRYCIE. To właśnie dzięki apokalipsom naukowym istnieje internet, dzięki któremu masz możliwość pisania Twoich komentarzy.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  Dobre 0 Słabe 0

  • pant3k Reply

   „Apokalipsa – (z gr. apokalypsis – odsłonięcie, objawienie) w terminologii judaistycznej i chrześcijańskiej literatury religijnej, to opis szczególnego rodzaju proroctwa, dotyczącego tego, co ma się wydarzyć w dniach ostatecznych, przekazywanego przez Boga wybranemu prorokowi.”
   Nie widzę tu słowa „odkrycie”

   Dobre 0 Słabe 0

  • pant3k Reply

   „apokalipsa (p.łc. apocalypsis z gr. apokálypsis ‘objawienie’) 1. religiozn. Apokalipsa – tytuł ostatniej księgi Nowego Testamentu. 2. objawienie, wizja, zwł. końca świata”

   Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz